Kūno masės indekso (KMI) skaičiuoklė

KMI skaičiuoklė

Kūno masės indeksas (KMI) gali padėti suaugusiems vyrams ir moterims suprasti jų sveikatos būklę. Pasinaudokite KMI skaičiuotuvu ir sužinokite koks yra Jūsų kūno masės indeksas įvedus savo svorį bei ūgį.

Skaičiuoti
Metrinė Imperinė
Jūsų kūno masės indeksas yra
?
Šie skaičiavimai yra paremti vidurkiais

Ką reiškia KMI rezultatai?

KMI skaičiuotuvas leidžia suprasti, kiek Jūsų esamas svoris yra sveikas Jūsų ūgiui. Kūno masės indeksas parodo ar Jūsų svoris yra normos ribose, ar turite viršsvorį, o gal sveriate per mažai.

Jeigu Jūsų KMI yra žemiau 18.5 – SVORIO TRŪKUMAS:

Jūsų KMI rezultatas parodė, kad Jūsų svoris yra per mažas. Turėkite omenyje, kad šie skaičiavimai gali nusakyti Jūsų sveikatos būklę, galimas ligas arba valgymo sutrikimus, todėl labai rekomenduojame kreiptis į šeimos gydytoją ar mitybos specialistą, kuris suteiktų Jums daugiau informacijos.

Jeigu Jūsų KMI yra tarp 18.5 – 24.9 – NORMA:

Jūsų KMI rezultatas patenka į normos ribas, kas reiškia jog Jūsų svoris yra geras. Sveikas svoris padeda sumažinti rizikas susirgti rimtomis ligomis.

Jeigu Jūsų KMI yra tarp 25 – 29.9 – VIRŠSVORIS:

Turite viršsvorį. Tokiu atveju patartina pradėti mažinti suvartojamų kalorijų kiekį, prisižiūrėti mitybą. Rekomenduojama būtų labiau fiziškai aktyviems, kad pagreitinti svorio kritimą iki normalaus KMI.

Jeigu Jūsų KMI yra virš 30 – 1-MO LAIPSNIO NUTIKIMAS:

Jeigu Jūsų rezultatas patenka virš šios normos, Jūsų svoris yra per didelis. Turint viršsvorį Jūs padidinate tikimybę susirgti širdies ligomis. Įvertinkite savo gyvenimo įpročius bei pagalvokite apie jų pokyčius. Rekomenduojame keisti savo mitybos ir aktyvumo įpročius, kurie padės pagerinti Jūsų sveikatą ir numesti svorio. Mūsų treneriai pasiruošę Jums padėti.

Jeigu Jūsų KMI yra tarp 34,99 ir 39,99 – 2-RO LAIPSNIO NUTUKIMAS

Jeigu Jūsų KMI yra virš 40 – 3-IO LAIPSNIO NUTUKIMAS

Reikia atkreipti dėmesį, kad KMI gali būti netikslus tais atvejais, kuomet žmonės yra fiziškai aktyvus, daug sportuoja sporto salėje ir turi didelę raumeninę masę. Kitais atvejais, tai pirminis indikatorius apie Jūsų svorį.

AR TU PASIRUOŠĘS (-USI) KEISTIS?

INDIVIDUALIZUOTAS MITYBOS PLANAS PRITAIKYTAS TAVO TIKSLAMS

Svarbu žinoti

KMI negalima vertinti sportininkų kūno sudėjimo. Didelę jų kūno masę lemia raumenynas, o ne riebalų perteklius. KMI neatspindi kokią kūno dalį sudaro kaulai, kokią riebalai, kokią – raumenys.

KMI taip pat negalima vertinti vaikų ir paauglių (iki 20 metų) kūno masės, nėščių ir ką tik pagimdžiusių moterų kūno masės.