Kūno riebalų indekso skaičiuoklė

Apskaičiuokite savo kūno riebalų indeksą

Naudokite matavimo juostą išmatuoti savo liemenį, klubus ir kaklą. Tuomet suveskite šiuos duomenis bei savo lytį tam, kad sužinotumėte savo kūno riebalų indeksą. Ši skaičiuoklė parodo tik numanomą įvertinimą. Tikslesnius skaičiavimus turėtų atlikti sporto treneris arba dietologas.

Skaičiuoti
Metrinė Imperinė
Jūsų kūno riebalų indeksas yra
?
Šie skaičiavimai yra paremti vidurkiais

Kūno riebalų indeksas

Klasifikacija Moterys (% Riebalų) Vyrai (% Riebalų)
Būtinas riebalų kiekis 10-12 % 2-4 %
Profesionalūs sportininkai 14-20 % 6-13 %
Aktyvūs ir sveiki žmonės 21-24 % 14-17 %
Priimtinas, bet keliantis susirūpinimą 25-31 % 18-25 %
Nutukimas 32+ % 25+ %

Kūno riebalai, antsvoris ir nutukimas

Mokslinis kūno riebalų terminas yra „riebalinis audinys“. Riebalinis audinys atlieka daugybę svarbių funkcijų. Jo pagrindinis tikslas yra kaupti lipidus, iš kurių kūnas sukuria energiją. Be to, jis išskiria daugybę svarbių hormonų ir suteikia kūnui šiek tiek amortizacijos ir izoliacijos.

Kūno riebalai apima būtinus kūno riebalus ir saugomus kūno riebalus. Esminiai kūno riebalai yra pagrindinis riebalų lygis, kurio yra daugumoje kūno dalių. Būtini riebalai palaiko gyvybės ir reprodukcines funkcijas. Vyrams ir moterims būtinų riebalų kiekis skiriasi. Vyrams jis paprastai būna apie 2–5%, o moterų – 10–13%. Sveikas kūno riebalų diapazonas vyrams paprastai apibrėžiamas kaip 8–19%, o moterų – 21–33%. Nors kūno riebalų perteklius gali turėti daug žalingo poveikio žmogaus sveikatai, nepakankamas kūno riebalų kiekis gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, o kūno riebalų procentinės dalies palaikymas žemiau arba net esant būtiniausiam kūno riebalų procentiniam diapazonui turėtų būti aptartas su medicinos specialistu.

Laikomieji riebalai yra riebalai, kurie kaupiasi riebaliniame audinyje, nesvarbu, ar tai poodiniai riebalai (giliai po oda ir apaugęs aplink gyvybiškai svarbius organus), ar visceraliniai riebalai (riebalai, esantys pilvo ertmėje, tarp organų). Nors kai kurie kaupiamieji riebalai yra idealūs, perteklinis riebalų kaupimas gali turėti rimtų neigiamų padarinių sveikatai.

Kūno riebalų perteklius lemia antsvorio būklę ir galiausiai nutukimą, atsižvelgiant į tai, kad imamasi nepakankamų priemonių didėjant kūno riebalams. Atkreipkite dėmesį, kad antsvoris nebūtinai rodo kūno riebalų perteklių. Asmens kūno svorį sudaro daug veiksnių, įskaitant (bet neapsiribojant) kūno riebalus, raumenis, kaulų tankį ir vandens kiekį. Taigi labai raumeningi žmonės dažnai priskiriami antsvoriui.

Kūno riebalų kaupimosi greitis kiekvienam žmogui skiriasi ir priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant genetinius veiksnius, taip pat nuo elgesio veiksnių, tokių kaip mankštos trūkumas ir per didelis maisto vartojimas. Dėl skirtingų veiksnių tam tikriems žmonėms gali būti sunkiau sumažinti pilvo srityje kaupiamus kūno riebalus. Tačiau įrodyta, kad dietos ir fizinio krūvio valdymas sumažina sukauptus riebalus. Atkreipkite dėmesį, kad tiek moterys, tiek vyrai kūno riebalus kaupia skirtingai ir tai laikui bėgant tai gali pasikeisti. Po 40 metų (arba kai kuriais atvejais po menopauzės moterims) dėl sumažėjusių lytinių hormonų vyrams gali atsirasti kūno riebalų skrandžio srityje arba moterų sėdmenų ir šlaunų srityje.


Kūno riebalų pertekliaus galimos komplikacijos

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nutukimą klasifikuoja kaip vieną iš pagrindinių išvengiamų mirties priežasčių visame pasaulyje, kuris, kaip manoma, siekia 111 909–365 000 mirčių per metus (JAV). Tai kelia vis didesnį nerimą, nes 36,5% JAV suaugusiųjų yra apibrėžti kaip nutukę, teigia Ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Nutukimas yra susijęs su gyvenimo kokybės pablogėjimu, prastesniais psichinės sveikatos rezultatais, obstrukcine miego apnėja, taip pat su daugeliu pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, insultas, tam tikri vėžiniai susirgimai ir diabetas. siekiant sumažinti žmogaus gyvenimo trukmę, nutukimas yra medicininė būklė, kurią tiria daugelis tyrinėtojų.

Kaip minėta anksčiau, riebalai gamina daugybę būtinų hormonų, kurie veikia žmogaus organizmą. Kritinių hormonų perteklius ar trūkumas gali turėti neigiamą poveikį, neleidžiantį tinkamai veikti organizmui. Atitinkamai pažymėtina, kad tyrimai parodė, kad kūno riebalų, ypač pilvo riebalų, perteklius sutrikdo įprastą kai kurių iš šių hormonų pusiausvyrą ir funkciją. Be to, kūno riebalai, ypač visceraliniai riebalai, vaidina svarbų vaidmenį išskiriant specifinius citokinus, kurie yra plati baltymų, dalyvaujančių ląstelių signalizavime, kategorija, kurie gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Visceraliniai riebalai taip pat tiesiogiai susiję su didesniu mažo tankio lipoproteinų (MTL) cholesterolio, mažesnio didelio tankio lipoproteinų (DTL) cholesterolio kiekiu ir atsparumu insulinui. MTL cholesterolis paprastai vadinamas „bloguoju cholesteroliu“, o DTL kaip „gerasis cholesterolis“. Didelis MTL cholesterolio kiekis gali užkimšti arterijas ir sukelti komplikacijas, įskaitant širdies priepuolius. Atsparumas insulinui apima ląsteles, kurios netinkamai reaguoja į hormono insuliną, dėl kurio gali padidėti cukraus kiekis kraujyje ir galiausiai atsirasti 2 tipo cukrinis diabetas. Kaip matyti, visceralinių riebalų perteklius gali turėti išmatuojamą neigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Kaip būti tikram?

KMI ir kūno riebalų matavimas yra du metodai, kuriais galite įvertinti savo kūno svorį ir sudėtį. Nors jie gali pateikti naudingų pradinių duomenų, jie neturėtų būti pagrindinis dėmesys gerinant jūsų savijautą. Jeigu esate sportuojantis žmogus, šios skaičiuoklės gali parodyti klaidingus skaičius, todėl vertėtų kreiptis į specialistą ir atlikti kitus matavimus. Bet kokiu atveju, šios skaičiuoklės, tai puikus atskaitos taškas žinoti savo esamą kūno kompozicijos būklę.

Mitybinių maisto produktų valgymas, hidratacija, mankšta ir rūpinimasis savo psichine bei dvasine sveikata vaidina svarbų vaidmenį formuojant jūsų kelionę į geresnę sveikatą.