TOP 3 patarimai (ne)sėdimam darbui

2020-10-19 / Sportas, Sveikata
TOP 3 patarimai (ne)sėdimam darbui

Kaip judėjimo specialistas galiu pasakyti, jog iš praktikos didžiąja dalį mano klientų sudaro ne tie, kurie jau patyrė traumą, ruošiasi operacijai, ar reabilituojami po operacijos, o daugiau tie, kurie turi lėtinius skausmus dirbant sėdimą ar stovimą darbą. Dažnas iš mūsų jaučia raumenų sąstingius, sakykime po neįprasto krūvio, sunkios (nebūtinai fiziškai, bet ir emociškai) darbo dienos. Retas, kuris kreipia į tai dėmesį, kol neprasideda didesnės problemos. Kaip šiai situacijai užbėgti už akių? Ar įmanoma dirbti sėdimą ar stovimą darbą ir nejausti fizinio kūno nuovargio?

1 PATARIMAS

Pagrindinė problema. Reiktų sužinosi kas būtent iššaukia skausmus, kitaip tariant surasti skausmo židinį. Kartais net mes patys to nesuprasdami nežinome, jog tai gali būti tiesiog emociškai išsekus CNS(centrinė nervų sistema). Rutina, pastovus stresas, greitas maistas, prastas miegas, skurdus poilsis – jei čia matote save, jau galite spręsti, jog kaklo, pečių juostos skausmai gali iššaukti ne raumenys, ar jų disbalansas, o centrinė nervų sistema. Ką daryti? Bandykite sutvarkyti visus punktus, kuriuos įvardijome, sutvarkykite mitybą, eikite ankščiau miegoti. Įtraukite kokį nors fizinį aktyvumą, suraskit veiklą, kurioje bent kažkiek užsimirštate apie darbus ir kitus rūpesčius, tai taip pat atpalaiduos jūsų CNS. Jeigu bijote nuo kažko pradėti, eikite pas kvalifikuotus specialistus, jie jums viską paaiškins, ištestuos. Vieno karto investicija į savo kūno gerovę yra palyginti niekas, kuomet ateityje gali tekti gydyti padarinius.

2 PATARIMAS

Fizinis aktyvumas. Nuramina CNS, tuo pačiu atpalaiduoja raumenis, stiprina juos, užgrūdina. Dažniausiai fizinis aktyvumas yra atsakymas į visus skausmus. Mūsų kūnas yra labai adaptuojantis prie situacijos, jeigu kūnui tenka išbūti beveik 8h per dieną pasyviai suvaržytoje padėtyje, jeigu yra sėdima netaisyklingai – pakelti pečiai, kaklas išlinkęs į priekį, jau formuojasi viršutinis kryžminis sindromas:

Bendroje sumoje bandykite atlikti pratimus, kurie reikalauja numesti jūsų pečius žemyn, sutraukti mentes, aktyvuoti trapecinio raumens apatinius pluoštus, aktyvuokite krūtininės dalies mobilumą – taip atpalaiduosite įsitempusius krūtinės raumenis. Kartais reikia tiek nedaug, jog sugrąžinti tvarkingą laikyseną ir panaikinti skausmus.

3 PATARIMAS

Darykite pertraukas! Sakote: darau pratimus, bet vis tiek jaučiu veržimą, skausmą pečių juostoje. Dirbant sėdimą ar stovimą, ar bet kokį darbą, kuris reikalauja mūsų kūną išlaikyti vieną poziciją ilgą laiko tarpą reikalingos pertraukos. Nebūtinai ilgos, štai pažiūrėkite, Artūrą atitraukėme nuo sėdimo darbo vos minutei ir šis grįžo į darbo vietą geresne savijauta:

Siūlome pažiūrėti linksmą pratimų video įrašą

Svarbiausia kas 45min skirti bent minutę laiko sau, tobuliausia 5min. Aktyvinti krūtininės dalies mobilumą, atpalaiduoti sustingusias kojas su volu, su-tonizuoti raumenis su gumomis. Štai čia dar nurodysime keletą pratimų laikysenos korekcijai:

Prisiminkite šiuos patarimus ir naudokitės jais. Svarbiausia sutvirtinti užpakalinės dalies raumenis – nugara, sėdmens raumenys, šlaunies užpakalinę dalį (hamstringus), tam, kad raumenys sugebėtų tempti jūsų kūną atgal, o ne į priekį, ir sugebėtų tai padaryti ilgą laiko tarpą t.y. jie būtų ištvermingi!

Dirbant stovimą darbą daugiau kreipkite dėmesį į dubenį ir jo padėtį:

Stiprinkite sėdmenis, užpakalinę šlaunų dalį, neužmirškite ir apie pilvo presą ir jo tvirtinimą. Jeigu esate tik pradedantis, siūlytume pradėti nuo giliųjų raumenų treniruočių, taip išmoksite įdarbinti pilvo presą treniruotės metu, tačiau apie pilvo presą ir jo svarbą jau kitame straipsnyje!

Palikti komentarą