Ženklai, kada laikas keisti gyvenimo būdą

2021-03-05 / Nuomonė
Ženklai, kada laikas keisti gyvenimo būdą

Kaip dažnai girdite, kad kažkuriuo gyvenimo periodu reikia keisti gyvenimo būdą ar įpročius? Jeigu negirdite, gal tuomet Jums ir nereikia nieko keisti arba tiesiog aplinkui Jus nėra atvirų ir nuoširdžių žmonių, kurie norėtų Jums gero ir pastūmėtų link sveikesnio rytojaus.

Dirbdamas su žmonėmis, jų mitybos įpročiais, kova su pertekliniu svoriu, prasta savijauta ar miegu, išskyriau kelis punktus, kuomet reikėtų pagalvoti apie reikšmingus gyvenimo pokyčius.
 
Kaip supratote, keistis reikės Jums, bet ne aplinkai. Jeigu norime patys jaustis geriau, sumažinti kūno svorį, pagerinti miegą ar tiesiog gyvenimo kokybę, to nepadarys niekas kitas, kaip tik Jūs. Grįžkime prie pirmos pastraipos: niekam kitam Jūs tiek nesvarbūs, kaip tik sau pačiam. Faktas.

🔹 Širdies pulsas

Jeigu širdies pulsas ramybės būsenoje yra virš 80 ir daugiau, tai gali būti puikus indikatorius, kad reikia pradėti daugiau judėti, sportuoti. Įtraukti daugiau fizinio aktyvumo į savo gyvenimą. Gal šiuo metu Jūs jaučiatės gerai, bet padidėjęs pulsas ramybės būsenoje yra papildomas darbas širdžiai, o ji turi savo galiojimo laiką.

🔹 Kraujospūdis

Žemas kraujospūdis nėra taip blogai, nebent tai gadina Jūsų gyvenimo kokybę, kaip aukštas kraujo spaudimas. Jeigu dažnai skauda galvą, o kraujo spaudimas rodo ypatingai aukštus skaičius, tai laikas pagalvoti apie savo mitybos ir laisvalaikio įpročius. Suprantama, kad daugelis imasi vaistų, tačiau tai nesprendžia priežastis, o tik maskuoja rezultatą. Keisti reikia priežastį.

🔹 Aukštas cholesterolis

Tikėtina, kad be kraujo tyrimo šio punkto net nejausite, bet jis dažniausiai būna pas stambius žmonės, o tai jau ženklas, kad laikas mažinti kūno svorį. O pas liesus, tačiau prastai besimaitinančius, piliečius, aukštas cholesterolis parodo, jog reikėtų pagalvoti apie dešrą, riebų sūrį ar greitą maistą, kurį valgysite, nes vis gi gal vertėtų atsisakyti ir rinktis liesesnius produktus.

🔹 Lordozė

Merginoms šiais laikais tai privalumas, nes lordozė suteikia dėkingą nugaros iškrypimą puikioms užpakaliuko nuotraukoms. Deja, tai nėra privalumas Jūsų stuburui ir tai reikia tvarkyti. Papildoma apkrova apatinei nugaros daliai gali iššaukti skausmus, papildomą spaudimą slanksteliams, o sunkaus fizinio krūvio metu ir išvaržas. Jeigu veidrodyje iš nugaros pusės yra įdubimas į pilvo pusę, o pilvas atsikišęs, reiškiasi, laikas kreiptis pas kineziterapeutą.

🔹 Skausmas nugaroje nuo vaikščiojimo

Susiruošėte pradėti daugiau judėti, tačiau po ilgesnio pasivaikščiojimo skauda nugarą tarp menčių, o gal ir virš sėdmenų, tai ženklas, kad turi kūno disbalansų, silpną raumenų tonusą ir tai privaloma tvarkyti jau papildomais pratimais. Suprantu, kad tol kol nevaikštote Jums neskauda, tačiau ir vaikštant to skausmo neturėtumėte jausti. Kuo ilgiau vengsite tokių skausmų, kurie yra erzinantys, bet ne mirtinai pavojingi, tuo sunkiau tai bus ištaisyti, kuomet praeis dar 20-30 metų ir šie skausmai atsilieps jau rimtesnėmis problemomis.

🔹 Nuovargis, apatija

Nurašome tai miego trūkumui arba sunkiam darbui. Dar dažnas pasiteisinimas, tai prastas oras, užsitraukęs dangus arba kitos gyvenimo aplinkos priežastys, bet tik ne pats žmogus. Vis gi, jeigu netikėtai aplankė nuolatinis nuovargis ar apatija įprastoms veikloms, reiktų pasidaryti išsamų kraujo tyrimą. Gali būti, kad Jums trūksta medžiagų, kaip geležis, vitaminas D, B grupės vitaminai ir pan. Be abejo, tai jau yra pasekmė to, ką darote šiandien ir tikėtina, kad Jūsų mityba nėra pakankama ir nesubalansuota. Niekas nesako, kad privalote staiga valgyti tik žuvį su grikiais, bet keisti kažką būtina.

🔹 Sąnarių skausmas

Čia gali būti net kelios priežastys: didelis viršsvoris, prasta mityba, bloga treniruočių technika. Didelis viršsvoris yra labai dažna priežastis įvairiems skausmams. Pagalvokite, jeigu Jūsų svoris turėtų būti 60kg, o sveriate 100kg. Ar į kuprinę įsidėję 40kg akmenį ilgai neštumėte? Manau, kad ne. O su viršsvoriu tokį krūvį Jūsų sąnariai, kaulai, raumenys, sausgyslės gauna kiekvieną dieną. Ir deja, kažkada kūnas pradeda siųsti signalus – ei, sustok. Prasta mityba irgi yra labai svarbu mūsų sąnarių būklei: kiek geriate vandens, kiek atstatote organizmą mineralais, kiek suvartojate baltymų ir produktų su kalciu? Jeigu to net nestebite ir dažniausiai net apie tai negalvojate, gal jau būtų laikas ir atkreipti dėmesį. Na, o jeigu darote viską gerai, neturite viršsvorio, valgote puikiai, tačiau skauda sąnarius, tai tada bus kaltos treniruotės arba ta fizinė veikla, kurią atliekate. Suprantu, kad Jūs sakysite: aš taip sportavau 5 metus ir nieko neskaudėjo. Taip, nes kūnas toks jau protingas, kad jei ir blogai tūpsite ar bėgsite, jis prisitaikys iki tam tikros ribos. Tad, jei jau skauda, tai irgi ženklas, kad laikas pasikviesti į pagalbą trenerį.

🔹 KMI

Kūno masės indeksas yra vienas paprasčiausių būdų matuoti savo fizinę kūno būklę. Sutinku, kad sportuojantiems jis netinka, nes tikėtina, kad intensyviai sportuojant žmonės turi didesnę raumeninę masę ir šį skaičiuoklė tiesiog “nusišnekės”, bet tokių žmonių pasaulyje 3-5 proc., o aš kalbu apie likusius 95 proc., kuriems šį skaičiuoklė puikiai parodys ar jie turi problemų su svoriu ar ne. Taigi, jeigu Jūsų KMI yra aukštesnis nei 30, tai jau gal sustokite vakarais valgyti čipsiukus, o darbe tortukus. Čia jau reikia specialisto pagalbos, kuris sudėlios mitybos planą ir sugrąžins Jus į svorio mažinimo kelią.
 
Manau, kad galima išskirti kur kas daugiau punktų, kurie parodytų, jog privalote keisti gyvenimo būdą, tai kaip prastas miegas, refliuksas, skrandžio skausmai pavalgius, jėgų trūkumas dienos metu ir t.t.
 
Rašykite komentaruose, kokius Jūs išskirtumėte požymius, kada laikas keisti arba kas privertė Jus pakeisti savo gyvenimo būdą?

Palikti komentarą