Efektyviausi metodai kovojant su lėtiniu skausmu

2020-10-08 / Sportas, Sveikata
Efektyviausi metodai kovojant su lėtiniu skausmu

Tokie laikai, jog tenka daug sėdėti, arba tiesiog išbūti vienoje pozicijoje darbo metu. Dažnas kenčia nuo lėtinio kaklo, pečių juostos, menčių, juosmeninės stuburo dalies skausmų. Išsitrinate tepaliuku, grįžęs po darbo ramiai pailsite, vengiate fizinio darbo, nes atsiranda baimė judėti, tą dieną praeina skausmas ir gerai. Kartais dar vaistų išgeriate prieš miegą, tam kad geriau miegotųsi. Ar čia matote save? Tuomet turime gerų sprendimų būdų ilgalaikei perspektyvai!

Naudokite daugiau aktyvių terapijos metodų, mažiau pasyvių

Viena dažniausių bėdų, jog žmogus mano, kad šį skausmą dažnai galima išmasažuoti, ar kitomis pasyviomis terapinėmis priemonėmis panaikinti skausmą. Dažniausiai po pasyvių terapijos priemonių skausmas sumažėja, tačiau jis būna laikinas. Kodėl? Žmogus sukurtas judėti, jeigu žmogus nejuda, neaktyvina savo pavargusių ir silpnų raumenų grupių, šis skausmas grįžta, kadangi per pasyvias technikas dažniausiai prislopinama tik CNS(centrinė nervų sistema), kuri būna įjautrinta nuo dažno skausmo. Dažnai būna taip, jog CNS kuo toliau, tuo sunkiau atpalaiduoti ir reikia vis naujų metodų, arba tuos metodus reikia kartoti vis dažniau, todėl tas skausmo slenkstis vis slenka į priekį ir pasyviomis technikomis lėtinį skausmą slopinti darosi kur kas sunkiau. Pasyvios gydymo technikos turi didesnį efektą, kurie jau ir taip yra fiziškai aktyvus. Aktyvios terapijos priemonės tokios kaip vidutinio – aukšto intensyvumo treniruotės 3-4 kartus per savaitę, kurios tonizuoja raumenis, būtų geriausias Jūsų pasirinkimas.

Nenaudokite schematiškų skausmo mažinimo būdų, tam kas tinka vienam netiks kitam

Dažnas pasiskaitęs internete, ar pažiūrėjęs inspiruojantį vaizdo klipą, jog vienam žmogui padėjo jogos, ar tibeto pratimai išbandęs juos, nusivilia, nuleidžia rankas ir mano, jog jam jau niekas nepadės. Nėra universalaus vaisto ar recepto nuo skausmo. Kiekvienas žmogus yra individualus, reikia pagal kiekviena asmenį parinkti jam skirtą fizinę veiklą. Taip kaip renkate automobiliui padangas, taip reikia ir žmogui parinkti ir sudėlioti pratimus, ar parinkti tam tikrą fizinę veiklą, kuri atitiktų ir tiktų pagal jo silpnus raumenis ir skausmo pobūdį. O kaip universalios padangos nėra puikios nei žiemą, nei vasarą, taip pat ir su pratimais, nėra universalių pratimų, kurie tiktų visiems. Visų fizinis pasirengimas yra skirtingas! Verčiau vieną kartą investuokite į save ir išsitestuokite save pas specialistą, žinosite savo stipriąsias puses ir silpnąsias, tada galėsite sudėlioti visus taškus ant i.

Keiskite savo gyvenimo būdą, įtraukite naujų prasmingų potyrių

Kartais vienas iš paprastesnių būdų kaip kovoti su lėtiniu skausmu yra tiesiog ilgesnis pasivaikščiojimas vakarais, net jei ir dirbate fizinį darbą, paprastas pasivaikščiojimas gali nuraminti jūsų kūną ir mintis. Gyvenimo būdo keitimas, yra vienas iš svarbiausių aspektų, kadangi mes dažniausiai gyvename per daug sėslų gyvenimo būdą – o tai palankus rodiklis kauptis lėtiniui skausmui. Nebūtina sportuoti sporto klube, sportuokite namuose, susipirkite įrangą, atraskite sau mielą kampelį namuose ir skirkite sau laiko. Išvažiuokite pasivažinėti dviračiu, išeikite pasivaikščioti, jei nuobodu, užsidėkite ausinukus ir pasileiskite muziką, ar audio knygą. Kartais tiesiog reikia išmėginti, galbūt atrasite pomėgį, be kurio negalėsite gyventi!

Palikti komentarą